تبلیغات
دفترخانه اسناد رسمی شماره 2مراغه(افق سردفتری) - ثبت انی در مطبوعات

ثبت انی در مطبوعات

نویسنده :هادی عطاریفر
تاریخ:شنبه 2 شهریور 1392-11:06 ب.ظ

ثبت آنی معاملات كشور امكان مشاهده سند خانه و خودرو با تلفن همراه

سرپرست دفتر توسعه فناوری و اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاك كشور گفت: تا پایان هفته جاری ثبت آنی معاملات و اسناد در دفترخانه‌ها اجرایی می‌شود و از طریق سایت سازمان با تلفن همراه می‌توان آن را مشاهده كرد.
بردیا صدر نوری در گفت‌وگو با «ایرنا» افزود: به زودی هفته ثبت آنی معاملات كشور در دفترخانه و ادارات ثبت اسناد سراسر كشور اجرایی می‌شود و شهروندان می‌توانند هنگام حضور در دفترخانه‌ها و در صورت تكمیل مدارك شاهد ثبت آنی معاملات خود باشند.
وی بیان كرد: كارگاه آموزشی در دفترخانه‌ها در این باره برگزار و نرم‌افزار تخصصی برای ثبت آنی معاملات طراحی و بارگذاری می‌شود كه به زودی در اختیار تمام ادارات ثبت اسناد كل كشور و دفترخانه‌ها قرار می‌گیرد. سرپرست دفتر توسعه فناوری و اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاك كشور اظهار کرد: شهروندان بعد از تكمیل فرم‌ها و مدارك مورد نیاز، برای ثبت معاملات منقول و غیرمنقول خود به دفترخانه مراجعه كنند تا در كوتاه‌ترین زمان سند مورد نظر ثبت شود. وی اضافه كرد: این نرم‌افزار طوری برنامه‌ریزی شده كه بعد از ثبت آنی سند، خریدار و فروشنده می‌توانند در هر كجای كشور در همان لحظه سند ثبت شده خود را از طریق شماره ملی سند و رمز مشاهده كنند. صدر نوری گفت: با این اقدام امنیت اسناد بسیار بالا می‌رود به طوری كه امكان هرگونه كلاهبرداری به حداقل می‌رسد.Admin Logo
themebox Logo