تبلیغات
دفترخانه اسناد رسمی شماره 2مراغه(افق سردفتری) - مدیر عامل «انی» با زنگنه دیدار کرد

مدیر عامل «انی» با زنگنه دیدار کرد

نویسنده :هادی عطاریفر
تاریخ:جمعه 15 آذر 1392-02:26 ق.ظ

با سلام ودرود خدمت سردفتران و دوستان گرامی

از زمانی که چشامون با دیدن یک پدیده ثبتی  نو ظهور بنام انی روشن شد از ان روز به بعد حتی در خواب هم انی را یعنی ثبت انی را میدیدم تااینکه  دیروز  در عالم خواب و رویا یه دفعه دیدم انی با زنگنه دیدار کرد ه است تعجب کردم گفتم حتمن برای افزایش سرعت سامانه و یا رفع نواقص ان دست به دامن وزارت نفت شده اند که از اون وزارتخانه های پولداره !!بعدش یه هو و  با جیغ و داد ساعت کوکی  دارای سامانه الکترونیکی  به خودامدم و در ان لحظه این شعر یادم افتاد :
 
شبی در خواب می دیدم لباس تازه ای دارم *** میان رختخواب گرم و نرم آوازه ای دارم
میان جیبهایم پول بی اندازه ای دارم *** شدم بیدار و دیدم باز عریان جمله اعضا را      (شعر از نسیم شمال )

پس از شعر لحظاتی در خواب وبیداری بودم که دیدم نه بابا  این نفت انی است نه ثبت انی یعنی شرکت نفت انی  یک ملاقات انی با وزیر نفت داشته و از عالم رویا درامدم
بعد دوباره به فکر فرو رفتم اما اینبار اگاهانه و فلسفی  با خودم گفتم توهم خیلی نق نقو و بهانه گیر هستی این ثبت انی مزایایی هم داره ولی نشد  که نشد .... اولا اسمش خیلی بی مسمی است ( طرفای ما اسم کچل می زارن زولفعلی) ثانیا یه عیب دیگه هم داره که خیلی ازش بدم میاد وان اینه که از این به بعد سردفتری موفق است  که با ناز واطوار سامانه کنار بیاد ودانش وسواد حقوقی در رتبه های بعدی قرار می گیرد یعنی تا میای از کر وفرش خلاص شی یه کرشمه دیگه میاد  و تو را از حقوق و موقوق بخشنامه بازی جدا میکنه : دیروز دیدم در یک سند رهنی اندازه مساحت را ۱ متر نوشته اند شروع کردم به جاروجنجال با سند نویس واپراتور  و گفتم :این دیگه چیه  ! سندرسمی ابرو و حیثیت دارد !   بندگان خدا ،اول واسه اینکه مرا کمی نرم وآرام کنند گفتند در شرایط ومتون حقوقی اشکال را توضیح داده ایم ،گفتم چی نوشته اید؟ گفتند: نوشته ایم :مساحت به شرح سند مالکیت : گفتم مردحسابی اگه  مساحت را در سند نوشته بودند این بلای دوگانه نگاری در سند رسمی پیش نمی امد .... اگه  از اول کار استعلام درست انجام میشد   سامانه هم  در ست می نوشت . ......  حالا با هیجان وصدای بلند گفتمان ادامه دارد :..  .اصلا یکی اومد ان فیلد بالا را نشانه گرفت وگفت الا  و بلا من یک متر از این ملک را رهن داده ام .... آنوقت چه جوابی دارید ؟گفتند :مردم خودشان راضیند ،تا ارباب رجوع بره سندش را مساحت دار  کنه  اونقدر و قت  تلف میشه که بهتر ه از وام منصرف شه.......و من به توپ وتشر ادامه دادم وروضه دادگاه را خواندم وگفتم در مرجع قضایی ! یک نقطه ،یک واو ،مساله سازه !!اینکه چیزی نیست ......ودر این بین که کارمندا سکوت کرده بودند صدای من غراتر می شد و آمپر اعصاب بالاتر که ناگهان و خداخواسته  این ضرب المثل انگلیسی یادم افتاد :                     A minute is a long time in economics دیدم حق با کارکنان گرامی است حیف وقت !!!که در این اتوماسیون سازی  انی بالکل فراموش و مورد بی مهری قرارگرفته است !
کم کم عقب نشینی کردم و زندگی سردفتری ادامه یافت ....
در  علم روانشناسی محرک ها عامل مهمی در واکنشها و رفتارهای ما هستند نوشته دیل از روزنامه دنیای اقتصاد سبب نوشتار بالا بود ان را هم این زیر بخوانید :


مدیر عامل شرکت نفتی انی ایتالیا با وزیر نفت ایران دیدار کرد.

به گزارش فارس، روزنماه فایننشال تایمز گزارش داد مدیر عامل شرکت نفتی انی ایتالیا امروز (پنجشنبه) با وزیر نفت ایران در وین دیدار کرد.

بر اساس این گزارش این دیدار در هتل محل اقامت آقای زنگنه انجام شد.

این گزارش می‌افزاید پائولو اسکرونی، مدیر عامل این شرکت نفتی برای گفت‌وگو درباره پروژه‌های نفتی و گازی با وزیر نفت ایران دیدار کرده است.

شرکت‌های غربی به موجب تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا از انجام سرمایه‌گذاری‌های جدید در ایران منع شده‌اند اما توافق موقت ایران و کشورهای ۱+۵ طی هفته‌های گذشته در ژنو بار دیگر امیدهای این شرکت‌ها برای رفع محدویت‌ها و گشوده شدن بخشی از مهم‌ترین منابع نفتی خاورمیانه را زنده کرده است.

آقای اسکرونی پس از دیدار یک ساعته با زنگنه که آن را «بسیار گرم» توصیف کرد گفت: «درباره پروژه‌های معینی که سالها، قبل از آنکه تحریم‌ها اعمال شوند، در حال بررسی آن بودیم، گفت‌وگو کردیم. ما از فرصت شش ماه آینده برای شناسایی فرصت‌های منافع مشترک استفاده خواهیم کرد.»

وی ادامه داد: «البته اینها همه منوط به لغو تحریم‌ها هستند، اما ما امیدواریم که آنها به زودی رفع می‌شوند.»

در زمان آغاز تحریم‌های نفتی در تابستان ۱۳۹۱ شرکت انی در ازای توسعه میدان نفتی دارخوین در قالب قرارداد بیع متقابل، بیش از یک میلیارد دلار از ایران طلبکار بود.

در آن زمان اتحادیه اروپا علیرغم تحریم کامل نفتی ایران به این شرکت اجازه داد در ازای طلب خود همچنان از ایران نفت وارد کند.

اسکرونی گفت که به آقای زنگنه گفته که انی تمایلی ندارد بر اساس بیع متقابل وارد هیچ سرمایه‌گذاری جدیدی شود.

آقاز زنگنه روز گذشته (چهارشنبه) از هفت شرکت نفتی غربی از جمله انی ایتالیا نام برد و گفت که این شرکت‌ها خواهان سرمایه‌گذاری در ایران در صورت لغو تحریم‌ها هستند.

مدیر عامل شرکت انی به سخنان روز گذشته وزیر نفت ایران اشاره کرد و گفت: «ما خودمان را یک شرکت بین‌المللی می‌دانیم که در ایران در اولویت هستیم و آقای وزیر این را به صراحت گفته‌اند.»


Admin Logo
themebox Logo